تابلو فرش کلاریس
822 1398/02/21

تابلو فرش کلاریس

یکی از بهترین و جدیدترین دستاورد های صنعت فرش ماشینی تولید انواع محصولات از جمله فرش و تابلو فرش به صورت کلاریس یا چاپی است . برای تولید این محصولات علاوه بر استفاده از دستگاه و ابزارات فرش بافی از دستگاه های پیشرفته چاپ دیجیتال نیز استفاده می شود .
کشور ایران به دلیل دارا بودن واحد های فعال در زمینه صنعت فرش ماشینی توانسته است بسیار موفق عمل کند و در پنجاه سال اخیر که این صنعت راه اندازی شده است شاهد رشد و پیشرفت بسیار چشم گیری در این صنعت بوده ایم .
همانطور که گفته شد دستاورد اخیر این صنعت ، تلفیق فرش بافی و هنر چاپ است که تا حد زیادی موفق بوده است و جایگاه خاصی یافته است .
برای تولید فرش و تابلو فرش ماشینی امکان به کار گیری هنر چاپ وجود دارد و به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فرد در چنین محصولاتی مورد توجه تولید کننده و مصرف کنندگان قرار گرفته اند .
با توجه به کاربرد گسترده ی انواع فرش و تابلو فرش در ایران و حتی خارج از کشور ، تولید و ارائه محصولات جدید و با کیفیت با استقبال زیادی از طرف مردم همراه می باشد و به عنوان یکی از بهترین محصولات می توان فرش و تابلو فرش کلاریس را معرفی کرد . در نتیجه تولیدکنندگان در این صنعت با در نظر گرفتن نیاز و سلایق مشتریان می توانند در مسیر  عرضه بهترین محصولات گام بردارند .
در ادامه مقاله برای آشنایی بیشتر شما با تابلو فرش کلاریس یا چاپی ، به بیان اطلاعاتی در مورد این محصولات پرداخته ایم .


تابلو فرش کلاریس چیست ؟


این محصولات که با عنوان چاپی نیز شناخته می شوند بر پایه استفاده از صنعت چاپ دیجیتال عرضه می شوند و این بارز ترین تفاوت آن ها با دیگر انواع تابلو فرش بافت ماشینی است .
در واقع برای تولید این محصول ، فرش زمینه با مشخصات خاصی بافته می شود . برای این کار از دستگاه های فرش بافی و الیاف های مختلفی استفاده می شود که این امر منجر به تولید محصولات با کیفیت و ویژگی های متفاوت می شود .
در دستگاه فرش بافی با استفاده از الیاف های خاصی زمینه تابلو فرش بدون هیچ طرح و نقشه ای و به رنگ سفید یا خام بافته می شود . پس از مرحله ی تکمیل و پرداخت ، باید نقشه روی زمینه درج شود .
برای این کار از دستگاه های چاپ دیجیتال و جوهرافشان استفاده می شود که طرح و نقشه ی از پیش تعیین شده را با استفاده از تعداد رنگ های مشخصی روی زمینه خام چاپ می کنند . بنابراین تابلوفرش یا فرش کلاریس تهیه می شود .


مشخصات تابلو فرش کلاریس 


برای معرفی این محصولات می توان مشخصات فنی مختلفی را بیان کرد . در واقع مشخصات فنی شامل مواردی از جمله شانه و تراکم ، جنس نخ خاب و تار و پود ، دستگاه بافت ، ابعاد و غیره می باشد .
برای تولید تابلو فرش چاپی می توان زمینه را با میزان شانه و تراکم های مختلفی تولید کرد که رایج ترین آن ها عبارت است از نوع 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه . هر یک از این ها دارای تراکم خاصی هستند و با استفاده از دستگاه های مشخصی تولید می شوند .
با توجه به این که در تابلو فرش ماشینی از الیاف های مصنوعی استفاده می شود این محصولات معمولا از جنس پلی استر یا آکریلیک هستند و هر یک با توجه به ساختاری که دارند دارای مزایا و معایبی می باشند .
ابعادی که به صورت رایج برای انواع تابلو فرش ماشینی کلاریس در نظر گرفته می شود عبارتند از 70 * 50 ، 80 * 50 ، 100 * 50 و 100 * 70 سانتی متر و 1/5 * 1 ، 2/25 * 1/5 و 2/3 * 1/5 متر .
علاوه بر مواردی که در فوق ذکر کردیم امکان بافت و تولید این محصولات با هر ابعادی وجود دارد و بر اساس تقاضای مشتری می توان آن ها را به هر شکلی تولید کرد .
از دیگر ویژگی های تابلو فرش کلاریس می توان به این نکته اشاره کرد که در آن امکان استفاده از تعداد رنگ های نامحدود وجود دارد . به همین دلیل است که نوع چاپی نسبت به نوع کلاریس تقریبا دارای طرح و نقشه واضح تر است و می توان بدون هیچ محدودیتی در طرح و تعداد رنگ این محصولات را تولید کرد .


تابلو فرش کلاریس سفارشی


با توجه به ویژگی های خاصی که در این محصول وجود دارد بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته است تا طرح های مورد نظر خود را به صورت سفارشی تهیه کنند .
در واقع شما می توانید تصویر یا عکسی را که در نظر دارید و می خواهید آن را در قالب تابلو فرش تهیه کنید ، در اختیار تولید کننده قرار دهید . در نتیجه طرح سفارشی شما بر اساس مشخصات و ابعاد مورد انتظار شما به صورت تابلو فرش کلاریس زیبا تولید می شود .
شرکت فرش و تابلو فرش ماشینی نارسیس در تلاش است با استفاده از به روزترین دستگاه ها و مواد اولیه ی مرغوب در مسیر تامین نیاز مشتریان قدم بردارد . شما می توانید برای تهیه انواع تابلو فرش کلاریس و بافت با طرح های موجود یا طرح سفارشی خود از طریق این شرکت اقدام کنید و محصولی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تهیه کنید .

دیدگاه های این محصول

دیدگاه خود را بیان کنید