ویژگی های یک تابلو فرش ماشینی خوب
190 1398/10/01

ویژگی های یک تابلو فرش ماشینی خوب

تابلو فرش ماشینی خوب چه ویژگی هایی دارد

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که کدوم تابلو فرش ماشینی خوب تره؟

این موضوع رو میشه از چند منظر مورد بررسی قرار داد:

قیمت تابلو فرش ماشینی

کیفیت تابلو فرش ماشینی

بهترین سایز تابلو فرش ماشینی

 

حال به بررسی تک تک این عوامل میپردازیم:

 

قیمت تابلو فرش ماشینی

 

قیمت تابلو فرش ماشینی

از قدیم میگن "هرچی پول بدی آش میگیری" ، این ضرب المثل توی اینکار جواب نیست. اگر کمی تو بازار گشته باشین میفهمین که قیمت تابلو فرش ماشینی کاملا دل بخواهی شده و کاملا به فروشنده بستگی داره.

اما مهم اینه که پولی که میدیم چه قدر به اون چیزی که میخریم نزدیک باشه.

تابلو فرش ماشینی مختلف از الیاف مختلفی هم تولید شده اند که قیمت این الیاف متفاوت است که میتونین در مقاله قیمت تابلو فرش ماشینی به طورکامل مطالعه کنید. اما جنس آکرولیک از جنس های دیگر گرانتر است و بعد از آن پلی استر است که به اسم ابریشم مصنوعی نیز در بازار استفاده میشود.

این دو جنس تماما قابل شستشو است و ضد الکتریسیته ساکن و ضد حساسیت است.

پس حواستون باشه برای خرید تابلو فرش ماشینی از جنس آکرولیک با این مشخصات بود نسبتا قیمت بیشتری دارد ولی اگر از این دو نوع نبود باید قیمت کمتری داشته باشد.

 

بهترین کیفیت تابلو فرش ماشینی

 

کیفیت مناسب تابلو فرش ماشینی

کیفیت تابلو فرش ماشینی هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. خارج از جنس الیاف که در مورد اون تو قسمت قبل صحبت شد و توی انتخاب تابلو فرش بسیار هم مهم است عوامل دیگری نیز هست.

رنگ بندی تابلو فرش مهم است چون از خاصیت جنسهای مرغوب این است که رنگ های آن بسیار زنده و تازه است و باید تابلو فرش همانند عکس از دور به نظر برسد.

عامل دیگر این است که دوام رنگ چه قدراست و با شستن یا یکی دو سال موندگاری رنگ آن کمرنگ نشود و همان تازگی اولیه را داشته باشد .

تراکم و شانه ی تابلو فرش ماشینی نیز میتواند عاملی برای انتخاب باشد. از دو جنبه میتوان به این قضیه نگاه کرد. بعضی ها این عقیده را دارند که فرش های با تراکم شانه ی پایین تر باید خرید چون کیفیت بافت ان بهتر بوده و اون شلوغی و نزدیک خوردن گره ها کنار هم در فرش های تراکم بالا باعث میشود دوام ریشه پایین بیاید اما نظر قالب مردم با این عقیده متفاوت است.

فرش های تراکم بالا دارای ظرافت بالایی هستند و  بسیار نقش و نمای زیبایی دارند. این گونه فرش ها طراحی بسیار سختی دارند و قیمتشان نیز هرچه تراکم و شانه بالاتر رود بیشتر میشود.

 

ابعاد تابلو فرش ماشینی

 

سایزبندی تابلو فرش ماشینی

سایز های روتین تابلو فرش ماشینی به پنج صورت زیر است:

35 در 50 سانتی متر

50 در 70 سانتی متر

50 در 100 سانتی متر

70 در 100 سانتی متر

و 100 در 150 سانتی متر

حال شما به این سایزها باید سایز قاب مورد نظرتون رو هم اضافه کنین.

در خانه های آپارتمانی امروزی معمولا از سایز های بزرگ نمیتوان استفاده کرد ولی اندازه ی 50 در 70 مناسب این مکان هاست.

در جاهای بزرگ که دارای دیوارهای کشیده است از سایز های 100 در 150 سانتی متر استقبال بیشتری شده و در شرکت ها معمولا سایز 70 در 100 بسیار مناسب است.

این نکته را درنظربگیرید که هرچه تابلو فرش را بزرگ بگیرین همیشه جواب نمیدهند و باید متناسب با جایی که نصب میکنین باشد. سایز های بدقواره نه تنها باعث زیبایی نمیشود بلکه نمای دیوار و محل نصب را نیز خراب میکند.

 

در پایان هرگونه انتقاد و پیشنهاد یا سوالی دارین میتوانین زیر همین مقاله کامنت کنین یا اینکه از راه های ارتباطی درسربرگ ارتباط با ما استفاده کنید.

 

شرکت تابلو فرش ماشینی نارسیس بزرگ ترین تولید کننده ی تابلو فرش کلاریس در دنیا


فایل Word مقاله


فایل PDF مقاله

دیدگاه های این محصول

دیدگاه خود را بیان کنید