مشتری دائمی، لازمه توسعه صادرات فرش دستباف زنجان

361 بازدید

مشتری دائمی، لازمه توسعه صادرات فرش دستباف زنجان,فرش,اخبار فرش,آخرین اخبار فرش

«محسن جعفری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در دو ماهه ابتدایی امسال‌ یک میلیون و ۶۰۵ هزار دلار فرش دستباف از استان صادر شده که این میزان صادرات افزایش داشته است.

این مسئول ادامه داد: این میزان صادرات در مدت مشابه پارسال، یک میلیون و ۴۰۵ هزار دلار بوده که امسال شاهد افزایش ۲۰۰ هزار دلاری در صادرات فرش دستباف استان هستیم.

وی با اشاره به پتانسیل استان زنجان در تولید فرش دستباف، خاطرنشان کرد: در استان پتانسیل بالایی را در زمینه تولید فرش دستباف دارد، اما مهم بازاریابی و مشتری مستمر بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد و افزایش مشتری دائمی و مستمری فرش دستباف استان زنجان، می‌تواند سبب استفاده از پتانسیل‌های فرش استان شود.

جعفری یادآور شد: دو نوع فرش‌های پشمی و ابریشمی در استان زنجان تولید می‌شود و هم‌اکنون کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، کانادا، ایتالیا، آفریقای جنوبی و برزیل از جمله مشتریان و کشورهای هدف صادرات فرش پشمی با مبدأ تولید استان به‌شمار می‌روند.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: کشورهای ژاپن، روسیه و چین نیز مقصد صادرات فرش‌های ابریشمی با مبدأ ‌تولید استان زنجان محسوب می‌شوند و میزان صادرات هدف‌گذاری شده در این حوزه برای امسال 12 میلیون دلار است.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران


برچسب ها : مشتری دائمی لازمه توسعه صادرات فرش دستباف زنجان فرش اخبار فرش آخرین اخبار فرش

مدیرسایت 1396/05/08

مطالب مرتبط
مشاهده بیشتر
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه