عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/05/17

saraye farsh

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید حسین حسینی‌محمدی  در پنجمین نمایشگاه و جشنواره فرش دستباف استان بوشهر با بیان اینکه صنعت فرش جایگاه مهمی در کشور دارد اظهار داشت: یکی از بخش‌های مهم اقتصادی پس از برجام صنعت فرش بوده که صادرات آن در سال گذشته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه صنعت فرش یکی از 10 صنعت صادراتی است خاطر‌نشان کرد: در راستای حمایت از بافندگان فرش به ویژه گلیم و گبه در استان بوشهر برنامه‌ای ویژه تدوین و طراحی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، آموزش و توانمندسازی بافندگان فرش را یکی از برنامه‌های مهم استان بوشهر دانست و تاکید کرد: با همکاری تعاونی‌ها و اتحادیه‌های صنعت فرش استان بوشهر، ضمن آموزش و توانمندسازی بافندگان، برای حضور بافندگان و صادر کنندگان فرش استان بوشهر در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برنامه‌ریزی شده است.

حسینی‌محمدی با بیان اینکه در استان بوشهر 7 هزار و 190 بافنده فرش فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: تاکنون برای این صنعت‌گران کارت قالی بافی صادر شده و این در حالی است که یک‌هزار 100 بافنده تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

وی، گلیم، گبه، جاجیم استان بوشهر را دارای شهره جهانی دانست و تاکید کرد: سالانه افزون بر 7 میلیون دلار از تولیدات بافندگان فرش استان بوشهر شامل گلیم، گبه و فرش به کشورهای اروپایی، حوزه خلیج فارس و شرق آسیا صادر می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه خوشه صنعتی صادرات فرش استان بوشهر ایجاد می‌شود گفت:با توجه به ظرفیت استان بوشهر در صنعت فرش‌بافی به ویژه گلیم و گبه برای تحقق طرح‌های مطالتی این حوزه خوشه صنعتی صادرات فرش این استان تشکیل می‌شود.

حسینی‌محمدی با تاکید بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به بافندگان و فرش بافان استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت اشتغال در عرصه تولید فرش دست‌باف، انتظار می‌رود تسهیلات ارزان قیمت از سوی بانک‌ها و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شود.

وی، حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه صنعت فرش را یکی از اولویت‌ها دانست و تصریح کرد: حمایت از ایجاد مجتمع‌های متمرکز فرش دست‌بافت و قالی‌‌بافی در مناطق روستایی یکی از ضروریات است که این مهم مورد توجه قرار دارد.

 

منبع : مرکز ملی فرش ایران

ارسال پیام

آخرین مطالب

نمایشگاه فرش دستباف

بیست و یکمین نمايشگاه تخصصي - صادراتي فرش دستباف اصفهان

أشنايي با انواع فرش ماشيني

شناخت انواع مختلف فرش ماشيني

اصطلاحات پرکاربرد نساجی

اصطلاحات پرکاربرد نساجی

10 ویژگی فرش ماشینی خوب

پوشش مناسب برای کف خانه ها یکی از اصلی ترین نکاتی است که باید رعایت شود. با انتخاب یک کفپوش مناسب، آرامش و راحتی از پا به کل بدن انتقال پیدا می کند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که خانه را مکانی برای استراحت و آرامش خود برمیگزینند. بهتر است در مورد نوع کفپوش در خانه مقداری وسواس به خرج دهید تا فضایی کاملاً ایده آل و آرامبخش برای شما در فضای خانه فراهم شود.

عمده مصرف نخ ابریشم در ایران در فرش دست بافت است

کارشناس نساجی بیان کرد: نخ ابریشم به عنوان مواد اولیه طبیعی حیوانی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. عمده مصرف نخ ابریشم در ایران در فرش دست بافت است که زبانزد تمام دنیا است.

هنوز به ظرفیت لازم برای توسعه صادرات فرش نرسیده ایم

مجری نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی تهران گفت: نمایشگاه و صنعت فرش ماشینی ایران قابلیت لازم را برای بدست آوردن فضای صادراتی دارد اما هنوز به ظرفیت لازم برای توسعه صادرات فرش نرسیده ایم.

نمایشگاه سراسری تابلو فرش و فرش دستباف ایران در اراک برپا می شود

دهمین نمایشگاه سراسری تابلو فرش و فرش دستباف ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی از ۱۵ لغایت ۲۰ شهریورماه در اراک برپا می شود.

نقش رسانه ها در توسعه صنعت فرش کمتر از تولید کنندگان نیست

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: نقش رسانه ها در توسعه صنعت فرش کمتر از تولید کنندگان نیست.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین