عنوان مطلب تاریخ ارسال : 1396/06/15

saraye farsh

عبدالرحیم مفیدی در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار عصرفرش با اشاره به نقش تأثیرگذار آران و بیدگل در بازار فرش جهانی اظهار داشت: تولید سالیانه 45 میلیون متر مربع فرش ماشینی در آران و بیدگل، این شهرستان را به قطب بین المللی صنعت فرش تبدیل کرده‌است.

مدیرعامل هیات مدیره شهرک صنعتی صباحی میزان صادرات سالانه فرش ماشینی و صنایع وابسته به فرش از آران و بیدگل را 100 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: عراق، افغانستان، آذربایجان، چین، استرالیا، روسیه، کانادا و شرق آسیا از جمله کشورهایی هستند که با شرکت‌های فرش شهرستان آران و بیدگل تجارت می‌کنند.

وی فعالیت 700 واحد تولیدی در آران و بیدگل را یادآور شد و خاطر نشان کرد: با وجود سهم دو درصدی آران و بیدگل در جمعیت استان این شهرستان بیش از 20 درصد سهم صادرات استان پهناور و صنعتی اصفهان را به خود اختصاص داده است.

مفیدی به انتخاب چهار صنعتگر آران و بیدگلی به عنوان صادرکننده نمونه فرش ماشینی استان اصفهان در سال جاری اشاره کرد و تصریح کرد: چندین مجتمع‌ صنعتی نساجی در این شهرک صنعتی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به عنوان صادرکننده نمونه استانی انتخاب شدند.

وی با درخواست از دولت برای توجه و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان فرش ماشینی ابراز داشت: از آنجا که بخش عمده‌ مواد اولیه‌ فرش ماشینی از خارج وارد می‌شود از دولت انتظار می‌رود برای حل مشکل تعرفه گمرکی مواد اولیه اقدام کند.

ارسال پیام

آخرین مطالب

نمایشگاه فرش دستباف

بیست و یکمین نمايشگاه تخصصي - صادراتي فرش دستباف اصفهان

أشنايي با انواع فرش ماشيني

شناخت انواع مختلف فرش ماشيني

اصطلاحات پرکاربرد نساجی

اصطلاحات پرکاربرد نساجی

10 ویژگی فرش ماشینی خوب

پوشش مناسب برای کف خانه ها یکی از اصلی ترین نکاتی است که باید رعایت شود. با انتخاب یک کفپوش مناسب، آرامش و راحتی از پا به کل بدن انتقال پیدا می کند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که خانه را مکانی برای استراحت و آرامش خود برمیگزینند. بهتر است در مورد نوع کفپوش در خانه مقداری وسواس به خرج دهید تا فضایی کاملاً ایده آل و آرامبخش برای شما در فضای خانه فراهم شود.

عمده مصرف نخ ابریشم در ایران در فرش دست بافت است

کارشناس نساجی بیان کرد: نخ ابریشم به عنوان مواد اولیه طبیعی حیوانی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. عمده مصرف نخ ابریشم در ایران در فرش دست بافت است که زبانزد تمام دنیا است.

هنوز به ظرفیت لازم برای توسعه صادرات فرش نرسیده ایم

مجری نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی تهران گفت: نمایشگاه و صنعت فرش ماشینی ایران قابلیت لازم را برای بدست آوردن فضای صادراتی دارد اما هنوز به ظرفیت لازم برای توسعه صادرات فرش نرسیده ایم.

نمایشگاه سراسری تابلو فرش و فرش دستباف ایران در اراک برپا می شود

دهمین نمایشگاه سراسری تابلو فرش و فرش دستباف ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی از ۱۵ لغایت ۲۰ شهریورماه در اراک برپا می شود.

نقش رسانه ها در توسعه صنعت فرش کمتر از تولید کنندگان نیست

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: نقش رسانه ها در توسعه صنعت فرش کمتر از تولید کنندگان نیست.

طراحی و توسعه : گروه نرم افزاری آرین