سالانه ۱۰۰ میلیون دلار فرش از آران و بیدگل صادر می شود

402 بازدید

اخبار فرش,جدیدترین اخبار فرش,سالانه ۱۰۰ میلیون دلار فرش از آران و بیدگل صادر می شود

عبدالرحیم مفیدی در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار عصرفرش با اشاره به نقش تأثیرگذار آران و بیدگل در بازار فرش جهانی اظهار داشت: تولید سالیانه 45 میلیون متر مربع فرش ماشینی در آران و بیدگل، این شهرستان را به قطب بین المللی صنعت فرش تبدیل کرده‌است.

مدیرعامل هیات مدیره شهرک صنعتی صباحی میزان صادرات سالانه فرش ماشینی و صنایع وابسته به فرش از آران و بیدگل را 100 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: عراق، افغانستان، آذربایجان، چین، استرالیا، روسیه، کانادا و شرق آسیا از جمله کشورهایی هستند که با شرکت‌های فرش شهرستان آران و بیدگل تجارت می‌کنند.

وی فعالیت 700 واحد تولیدی در آران و بیدگل را یادآور شد و خاطر نشان کرد: با وجود سهم دو درصدی آران و بیدگل در جمعیت استان این شهرستان بیش از 20 درصد سهم صادرات استان پهناور و صنعتی اصفهان را به خود اختصاص داده است.

مفیدی به انتخاب چهار صنعتگر آران و بیدگلی به عنوان صادرکننده نمونه فرش ماشینی استان اصفهان در سال جاری اشاره کرد و تصریح کرد: چندین مجتمع‌ صنعتی نساجی در این شهرک صنعتی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به عنوان صادرکننده نمونه استانی انتخاب شدند.

وی با درخواست از دولت برای توجه و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان فرش ماشینی ابراز داشت: از آنجا که بخش عمده‌ مواد اولیه‌ فرش ماشینی از خارج وارد می‌شود از دولت انتظار می‌رود برای حل مشکل تعرفه گمرکی مواد اولیه اقدام کند.


برچسب ها : اخبار فرش جدیدترین اخبار فرش سالانه ۱۰۰ میلیون دلار فرش از آران و بیدگل صادر می شود

مدیرسایت 1396/06/15

مطالب مرتبط
مشاهده بیشتر
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه