سالانه ۱۰۰ میلیون دلار فرش از آران و بیدگل صادر می شود
563 1396/06/15

سالانه ۱۰۰ میلیون دلار فرش از آران و بیدگل صادر می شود

عبدالرحیم مفیدی در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار عصرفرش با اشاره به نقش تأثیرگذار آران و بیدگل در بازار فرش جهانی اظهار داشت: تولید سالیانه 45 میلیون متر مربع فرش ماشینی در آران و بیدگل، این شهرستان را به قطب بین المللی صنعت فرش تبدیل کرده‌است.

مدیرعامل هیات مدیره شهرک صنعتی صباحی میزان صادرات سالانه فرش ماشینی و صنایع وابسته به فرش از آران و بیدگل را 100 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: عراق، افغانستان، آذربایجان، چین، استرالیا، روسیه، کانادا و شرق آسیا از جمله کشورهایی هستند که با شرکت‌های فرش شهرستان آران و بیدگل تجارت می‌کنند.

وی فعالیت 700 واحد تولیدی در آران و بیدگل را یادآور شد و خاطر نشان کرد: با وجود سهم دو درصدی آران و بیدگل در جمعیت استان این شهرستان بیش از 20 درصد سهم صادرات استان پهناور و صنعتی اصفهان را به خود اختصاص داده است.

مفیدی به انتخاب چهار صنعتگر آران و بیدگلی به عنوان صادرکننده نمونه فرش ماشینی استان اصفهان در سال جاری اشاره کرد و تصریح کرد: چندین مجتمع‌ صنعتی نساجی در این شهرک صنعتی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به عنوان صادرکننده نمونه استانی انتخاب شدند.

وی با درخواست از دولت برای توجه و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان فرش ماشینی ابراز داشت: از آنجا که بخش عمده‌ مواد اولیه‌ فرش ماشینی از خارج وارد می‌شود از دولت انتظار می‌رود برای حل مشکل تعرفه گمرکی مواد اولیه اقدام کند.

دیدگاه های این محصول

دیدگاه خود را بیان کنید